2021-2022 Bahar Dönemi Lisansüstü Program Başvuruları Başlamıştır

2021-2022 Bahar Dönemi Lisansüstü  Program Başvuruları 31.01.2022-07.02.2022 tarihleri arasında kabul edilecektir. 
BAŞVURU LİNKİ :   https://ubys.hitit.edu.tr/AIS/ApplicationForms/Home/Index?apptype=2


2021-2022 BAHAR DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAM BAŞVURU İLANI

 

Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki her bir belgeyi resmi çevirisiyle (Türkçe veya İngilizce) tarayın. Ardından, bu belgeleri pdf veya jpg formatında çevrimiçi başvuru formuna yükleyin ve ekleyin.

Tüm belgelerin Türkçe veya İngilizce olması gerekmektedir. Değilse, bir tercüme bürosu tarafından her iki dile de tercüme edilmelidir. Başvuru sahibi kabul edilirse, tüm belgelerin orijinal kopyalarının kayıt sırasında sunulması gerekecektir. Belgelerin aslını ve tercümelerini doğru ve eksiksiz, yanlış veya eksik bilgi olmadan yüklemek adayların sorumluluğundadır.

Fotoğraf

Fotoğraf 4,5x6 cm boyutunda ve başvuru sahibinin açıkça tanınmasını sağlamak için son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraf gerekli kıstasları karşılamaması durumunda kabul edilmeyecektir. Başvuru sahibi kabul edilirse, fotoğraf Öğrenci Kimlik kartında kullanılacaktır.

Lisans Diploması (Doktora için Yüksek Lisans Diploması)

Lisans diplomasının aslı ve tercümesinin (Türkçe veya İngilizce) yüklenmesi gerekmektedir. Henüz diplomasını almamış olan adayların, mezun oldukları liseden aldıkları, beklenen mezuniyet tarihini ve beklenen genel not ortalamasını belirten resmi bir yazı (Geçici Mezuniyet Belgesi) yüklemeleri gerekmektedir.

Transkriptler

Adayların lisans derslerinin resmi bir transkriptini sunmaları gerekir.

Transkript Tercümesi (Türkçe Veya İngilizce)

Transkript Türkçe veya İngilizce değilse, adayların Türkçe veya İngilizce çevirilerini transkript ile birlikte yüklemeleri gerekmektedir.

Bir Niyet Mektubu Ve İki Akademik Referans Mektubu:

Bir lisansüstü okul niyet mektubu, özünde, başvurunuz için bir ön yazıdır. Kim olduğunuza odaklanan bir metin hazırlamanız gerekmektedir. Niyet mektubu kısaca belirli bir programa neden başvurduğunuzu anlatmak içindir. Ayrıca seçtiğiniz program için neden uygun olduğunuzu açıklayın.  Akademik bir referans, akademik yetenek ve çalışma programına uygunluğa odaklanır. Bu nedenle kurs aldığınız bir akademisyen ile iletişime geçerek size bir referans mektubu vermesini rica ederiz.

 HIZLI ERİŞİM

instagram Facebook Twitter
Uluslararası Öğrenci Danışma Hattı
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Uluslararası Ofis
Öğrenci Temsilcisi
Çevrimiçi