Lisansüstü Başvuru Şartları

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Uluslararası Öğrenci Lisansüstü Öğrenci Alımı Başvuruları 01-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır.


BAŞVURU ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER

Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki her bir belgeyi resmi çevirisiyle (Türkçe veya İngilizce) tarayın. Ardından, bu belgeleri pdf veya jpg formatında çevrimiçi başvuru formuna yükleyin ve ekleyin.

Tüm belgelerin Türkçe veya İngilizce olması gerekmektedir. Değilse, bir tercüme bürosu tarafından her iki dile de tercüme edilmelidir. Başvuru sahibi kabul edilirse, tüm belgelerin orijinal kopyalarının kayıt sırasında sunulması gerekecektir. Belgelerin aslını ve tercümelerini doğru ve eksiksiz, yanlış veya eksik bilgi olmadan yüklemek adayların sorumluluğundadır.


Online Oryantasyon Ücreti

Lisansüstü program başvurunuzu tamamlayabilmeniz için 40 ABD Dolarını Çevrimiçi Oryantasyon Ücreti olarak ödeyip dekontunu mutlaka tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Söz konusu ödemeyi yurtdışından başvuruyorsanız kredi kartınız ile hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Türkiye içinde başvuru yapıyorsanız ödeme için en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.  

HALKBANK USD IBAN: TR 70000 1200 9312 0005 3000 609

Not: Çevrimiçi Oryantasyon ücreti başvurunuzu tamamladığınızda iade edilmeyecektir. Ayrıca bu ücreti ödemeniz otomatik olarak kabul anlamına gelmemektedir.  

Çevrimiçi Oryantasyon Ücreti dekontunu lütfen +90 364 219 1995 NOLU WHATSAPP NUMARASIYLA PAYLAŞINIZ.


Fotoğraf

Fotoğraf 4,5x6 cm boyutunda ve başvuru sahibinin açıkça tanınmasını sağlamak için son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraf gerekli kıstasları karşılamaması durumunda kabul edilmeyecektir. Başvuru sahibi kabul edilirse, fotoğraf Öğrenci Kimlik kartında kullanılacaktır.


Lisans Diploması (Doktora için Yüksek Lisans Diploması)

Lisans diplomasının aslı ve tercümesinin (Türkçe veya İngilizce) yüklenmesi gerekmektedir. Henüz diplomasını almamış olan adayların, mezun oldukları liseden aldıkları, beklenen mezuniyet tarihini ve beklenen genel not ortalamasını belirten resmi bir yazı (Geçici Mezuniyet Belgesi) yüklemeleri gerekmektedir.


Transkriptler

Adayların lisans derslerinin resmi bir transkriptini sunmaları gerekir.

Transkript Tercümesi (Türkçe veya İngilizce)

Transkript Türkçe veya İngilizce değilse, adayların Türkçe veya İngilizce çevirilerini transkript ile birlikte yüklemeleri gerekmektedir.


Bir Niyet Mektubu ve İki Akademik Referans Mektubu:

Bir lisansüstü okul niyet mektubu, özünde, başvurunuz için bir ön yazıdır. Kim olduğunuza odaklanan bir metin hazırlamanız gerekmektedir. Niyet mektubu kısaca belirli bir programa neden başvurduğunuzu anlatmak içindir. Ayrıca seçtiğiniz program için neden uygun olduğunuzu açıklayın.  Akademik bir referans, akademik yetenek ve çalışma programına uygunluğa odaklanır. Bu nedenle kurs aldığınız bir akademisyen ile iletişime geçerek size bir referans mektubu vermesini rica ederiz.


2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Uluslararası Öğrenci Lisansüstü Programlara Başvuru Takvimi

Yeni Öğrenci Adaylarının Başvuru Dönemi:                             01-20 Ağustos 2022

Sonuçların İlanı:                                                                       27 Ağustos 2022

Yeni Öğrencilerin Kesin Kayıtları                                             05-12 Eylül 2022

HIZLI ERİŞİM

Instagram Facebook Twitter
Uluslararası Öğrenci Danışma Hattı
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Uluslararası Ofis
Öğrenci Temsilcisi
Çevrimiçi