Hitit Üniversitesine Hoş Geldiniz


Uluslararası Ofis an itibariyle 65 farklı ülkeden gelen öğrencilerimize ve dünyanın farklı ülkelerinden üniversitemize başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilere uzaktan veya doğrudan destek vermek ve Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ün ön ayak olduğu üniversitemizin uluslararasılaştırma vizyonuna katkıda bulunmak adına kurulmuş bir birimdir.  

 

Hitit Üniversitesi uluslararası öğrencilerin varlığı, üniversite yaşamının vazgeçilmez ve değerli bir parçası olarak görmektedir. Bu çerçevede 2020 yılı itibariyle kuruluşu tamamlanan ve yapılandırılan Uluslararası Ofis aracılığıyla çalışmalar yürütmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası ziyaretçileri ağırlayan zengin ve köklü geleneği ile onların kariyerlerine yön veren üniversitemizde Eylül 2022 itibariyle yaklaşık 1000 civarı tam zamanlı uluslararası öğrenci kayıtlıdır. 

 

Yeni vizyoner ve proaktif yaklaşım ile Uluslararası Ofis, uluslararası öğrenci kayıtlarını uzun vadeli bir sürece oturtturmuş ve en iyi öğrencileri kaydedebilmek için aşamalı kayıt sistemini oluşturmuştur. Uluslararası Ofis bünyesinde özveri ile çalışan ve kısa sürede sayıları 1000 civarını bulan öğrencilere destek vermekten imtina etmeyen personelimiz iyi bir deneyime ve bilgi birikimine sahiptir. Sahip olunan bilgi birikimini ve deneyimini uluslararası öğrencilere hizmet vermek adına kullanan çalışanlarımız Türkiye’ye ve özellikle Çorum’a uyum sağlamaları adına uluslararası öğrencilere destek vermeye devam etmektedir. 

 

Uluslararası Ofis olarak mevcut ve aday öğrencilerimize önerimiz Uluslararası Ofis web sitesini ziyaret etmeniz ve sizlere yönelik çalışmalarımızı paylaşmamıza destek vermenizdir. İhtiyaç duyulan tüm sorularınızı web sitemiz üzerinden bilgi paylaşarak cevaplamak adına çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Sitemizi inceledikten sonra halen sorularınızın cevabını internet sitemizde bulamıyorsanız,  lütfen bizimle ofisimizin  iletişim adresi aracılığıyla ulaşınız. Kayıt döneminde özellikle kayıt sorunlarınızın halledilmesi için ise lütfen mutlaka ofisimizi ziyaret ediniz. 


Tüm öğrencilerimize 2022-2023 eğitim döneminde başarılı ve üretken bir yıl geçirmelerini dileriz.

 

Saygılarımla,

 

Uluslararası Ofis Koordinatörü

Dr. Öğr. Üyesi Murat TomanHIZLI ERİŞİM

Instagram Facebook Twitter
Uluslararası Öğrenci Danışma Hattı
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Uluslararası Ofis
Öğrenci Temsilcisi
Çevrimiçi