2023 Bahar Uluslararası Öğrenciler İçin Lisansüstü Başvurusu

Uluslararası öğrenciler için Bahar 2023 dönemi Lisansüstü programlarına başvurular 12-20 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi için uluslararası öğrenci başvurusu alınacaktır.

Başvuru ücreti yoktur ancak başvuru süreci eğitimi için Çevrimiçi Oryantasyon Ücreti (40 USD) ödenmeli ve ödeme dekontu Uluslararası Ofis ile paylaşılmalıdır.

 Daha fazla bilgi ve Çevrimiçi Oryantasyon Ücreti dekontu paylaşımı için WhatsApp linkini tıklayınız  https://web.whatsapp.com/

Başvuru için tıklayınız: https://register.hitit.edu.tr/

Lisansüstü programlara kabul edilen öğrencilerin bizzat Uluslararası Ofis'e gelerek evrak teslim etmeleri ve  kesin kayıt işlemlerini başlatma süreci 23 Ocak 05 Şubat 2023 tarihleri arasındadır. Kesin kayıt için gerekli evrakların bizzat aday tarafından Uluslararası Ofis’e getirilmesi şarttır. Sorunsuz bir kayıt süreci olabilmesi ve sonradan herhangi bir problem yaşamamanız adına lütfen bu duyuruda ifade edilenleri dikkatlice okuyunuz. Lisansüstü programlara kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kesin kayıtları yüz yüze gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla, kayıt yaptıracak uluslararası öğrencilerimizin Uluslararası Ofise gelmeleri ve evrak bırakmaları şarttır. 

BAŞVURU ŞARTLARI VE GEREKLİ BELGELER

Başvurunuzu tamamlamak için aşağıdaki her bir belgeyi resmi çevirisiyle (Türkçe veya İngilizce) tarayın. Ardından, bu belgeleri pdf veya jpg formatında çevrimiçi başvuru formuna yükleyin ve ekleyin.

Tüm belgelerin Türkçe veya İngilizce olması gerekmektedir. Değilse, bir tercüme bürosu tarafından her iki dile de tercüme edilmelidir. Başvuru sahibi kabul edilirse, tüm belgelerin orijinal kopyalarının kayıt sırasında sunulması gerekecektir. Belgelerin aslını ve tercümelerini doğru ve eksiksiz, yanlış veya eksik bilgi olmadan yüklemek adayların sorumluluğundadır.

Çevrimiçi Oryantasyon Ücreti

Lisansüstü program başvurunuzu tamamlayabilmeniz için 40 ABD Dolarını Çevrimiçi Oryantasyon Ücreti olarak ödeyip dekontunu mutlaka tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Söz konusu ödemeyi yurtdışından başvuruyorsanız kredi kartınız ile hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Türkiye içinde başvuru yapıyorsanız ödeme için en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.  

HALKBANK USD IBAN: TR 70000 1200 9312 0005 3000 609

Not: Çevrimiçi Oryantasyon ücreti başvurunuzu tamamladığınızda iade edilmeyecektir. Ayrıca bu ücreti ödemeniz otomatik olarak kabul anlamına gelmemektedir.  

Çevrimiçi Oryantasyon Ücreti dekontunu lütfen +90 364 219 1995 NOLU WHATSAPP NUMARASIYLA PAYLAŞINIZ.

WhatsApp linki https://web.whatsapp.com/

Fotoğraf: Fotoğraf 4,5x6 cm boyutunda ve başvuru sahibinin açıkça tanınmasını sağlamak için son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraf gerekli kıstasları karşılamaması durumunda kabul edilmeyecektir. Başvuru sahibi kabul edilirse, fotoğraf Öğrenci Kimlik kartında kullanılacaktır.

Lisans Diploması:(Doktora için Yüksek Lisans Diploması) Lisans diplomasının aslı ve tercümesinin (Türkçe veya İngilizce) yüklenmesi gerekmektedir. Henüz diplomasını almamış olan adayların, mezun oldukları liseden aldıkları, beklenen mezuniyet tarihini ve beklenen genel not ortalamasını belirten resmi bir yazı (Geçici Mezuniyet Belgesi) yüklemeleri gerekmektedir.

Transkript: Adayların lisans derslerinin resmi bir transkriptini sunmaları gerekir.

Transkript Tercümesi (Türkçe veya İngilizce) Transkript Türkçe veya İngilizce değilse, adayların Türkçe veya İngilizce çevirilerini transkript ile birlikte yüklemeleri gerekmektedir.

Bir Niyet Mektubu

İki Akademik Referans Mektubu


HIZLI ERİŞİM

instagram Facebook Twitter
Uluslararası Öğrenci Danışma Hattı
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Uluslararası Ofis
Öğrenci Temsilcisi
Çevrimiçi